Chcete mít doma Tobiho masku? Čtěte !

29. květen 2011 | 09.18 | | autor: spooky

Jelikož jsem menší blázen do Naruta, dělám si doma vlastní věci. A jak se mi tak líbí Tobiho maska, jsem si řekl že ji musím mít. Nejdřív jsem se díval na internet, do mangashopů atd. ale všude byla buď blbého odstínu nebo měla špatně ty čáry. A napadlo mě, proč si neudělat svoji?! Tady na to máte návod:

Potřeby: 1 nafukovací balonek
                toaletní papír (1 rulička bude stačit, já vypiplal jen půlku rulky :D)Tboi mangashop NE
                asi 10ks A4 bílého papíru
                Herkules (buď Herkules na puzzle nebo zředěný obyč. Herkules)
                oranžovou temperu
                lihový fix
                nůžky
                tužku
                vodu
                mechanikcý rozprašovač (ten jak v tom je např. okena nebo něco)
                štětec

1. krok
   Vezmeme nafukovací balonek a nafoukneme ho do velikosti hlavy. Dobře ho zasukujeme protože s ním budeme pracovat asi 3 dny.

2. krok
   Balonek upevníme aby se nehýbal (něčím podložíme, já použil polínko dřeva). Po upevnění si vezmeme toaletní papír a rozprašovač naplníme vodou. Potom začneme na balonek pokládat toaletní papír a postřikovat ho vodou, aby se na balonek přilepil. Já tam dal asi 5 vrstev toal. papíru místo vedle místa.  Až bude hotovo, dáme přes noc uschnout.

3. krok
   Připravíme si menší misku a naředíme si Herkules s vodou v poměru 3:1  aby bylo naředěného Herkulesu asi 80ml. (to je 60ml Herkulesu a 20ml vody, odměrku doma máte ne?). Po naředění vezmeme 2ks papíru A4 a nastřiháme na proužky o šířce asi 3cm. Pak vezmeme balonek s již uschlým toal. papírem a zase upevníme.
Natříhané proužky začneme namáčet v Herkulesu a ihned lepit do kříže na "masku", aby měla pevnější strukturu. Já jsem na to nalepil 10ks A4 po 2 papírech v 5ti vrstvách. Po nalepení každé vrstvy (2 nastříhané papíry) masku samozřejmě necháme zaschnout.


blbne.cz/img/41609.jpg" alt="Maska Tobi - krok 1">
       Moje maska po nalepení 2 - 3 vrstev.

4. krok
   Jakmile budeme mít nalepeno asi těch 5 vrstev, přejdeme ke 4. kroku. Potřebujeme se přece nečím dívat :). Tobiho maska má jen 1 díru na oko. ! Nezapomeňte, že maska má díru na PRAVÉM oku ! Já jsem si místo kde by díra měla být vyznačil tužkou za uchem, kterou jsem si jednou rukou otočil tuhou těsně před oko a druhou rukou jsem si "nasazoval" masku tak, aby mi seděla :D. No ale povedlo se. Nejlépe manikůrními nužkami (mají ostrou a zakulacenou špičku) si vystřihněte dírku na oko, měla by mít průměr asi 2 - 2,5cm.

5. krok

  Bílou masku chceme přece oranžovou ne? Tak si podložíme pracovní místo novinami aby jsme neudělali binec a začneme. Oranžovou temperu "vyplcneme" na kus papíru. Nesmíme ji nijak ředit, aby zůstala krásně sytá. Štětci akorát namočíme špičku ve vodě aby se dala tempera dobře rozetřít. Jestli se vám potom bude zdát, že na masce jsou fleky, můžete masku natřít podruhé. Dáme uschnout.

6. krok
  Masku potřebujeme s rovným okrajem že? Já jsem to zarovnal tímto způsobem: položil jsem si izolepu (nebo něco rovného co má tak 2cm) a na to dal tužku a takto jsem po celé masce udělal rovnou čáru, podle které jsem to rovně zastřihl. Obrázek níže.


Tobi - tužkou kraj
 

 

7. krok
    Jelikož na masce nemůžeme udělat ty rýhy jak má Tobi, vyznačíme to aspoň černou čárou. Tobiho maska by měla mít (díváme se na ni zvenku) celkem 5 čar
(radši jukněte na obrázek, ať víte, jak to myslím)


Tobi - čáry

Než ty čáry ale začnete vytahovat tou černou fixou, udělejte si lehce náčrt tužkou, jak by asi měly být (předlohu máte).

8. krok
   Určitě se vám jednotlivé vrstvy na kraji "rozlepují". Proto si vemte Herkules a štětcem ty hrany napatlejte :) Nebojte, sice je bílý ale až uschne tak zprůhlední.

9. krok
   Poslední část. Udělejte si dírky asi ve výšce vašich uší a přivažte si tam nějakou gumičku aby vám maska nespadla. Jestli chcete, můžete si tam i nějak přidělat kus látky aby vám zakrýval celou zadní část hlavy jak to Tobi má. Ale to je jen na vás a vaší fantazii.

Tobi - moje maska

Moje maska, finální verze :)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1.24 (50x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší