Enoria - 01 - Příchod Xel-Naduse

8. červen 2011 | 16.13 | | autor: spooky
› 

1. Příchod Xel-Naduse

Za dávných dob kdy vznikaly první národy a království, vznikaly také touhy. Nejsilnější z těchto tužeb byla touha po moci. Tyto touhy přinesly světu války. Každé království chtělo vlastnit všechno a tak vysílaly celé legie vojáků s tím že zničí nepřítele a získají to co všichni chtějí, totální nadvládu nad vším živým. Takto málem zničily celý svět. Až jednoho dne, neznámo odkud přišel Xel-Nadus. Starodávný démon, starší než celá Enoria, skoro stejně tak starý jako samotný vesmír, jenž dokázal vycítit svět v rozpadu aby si ho sám přivlastnil. Měl ohromné rohy vyčnívající z jeho hlavy, celý byl červený až na ty části z niž vycházely plameny. Byly to nohy, ruce a hříva táhnoucí se od hlavy po ocas. Celý měřil asi dvacet metrů. Ve všech vzbuzoval hrůzu jen svým pohledem. Z jeho očí šel červený dým, díky kterému vyděl i v noci. Sám ve své démonské povaze útočil na přeživší národy a ničil jedno město za druhým. Kdokoliv na něj zaútočil, zemřel. Takto umíraly ohromné masy lidí, elfů, půlčíků, trpaslíků, skřetů a vodních lidí. Xel-Nadusova síla byla ohromná a sám byl téměř nezničitelný. Používal k tomu Magii ale tu v Enorii doposud nikdo neznal, proto jakékoliv útoky na něj byly neúspěšné a s ohromnými ztrátami na životech. Ti co přežili, spolu uzavřeli spojenectví aby se pokusili zničit svého společného nepřítele. A tak když si Xel-Nadus myslel že má vyhráno, stalo se něco s čím nepočítal. Jednotky SEN tak si říkaly spojenci (Spojené Enorijské Národy) našly Zikon. Zikon je portál který vytvořil Xel-Nadus z jiného světa a přišel jím do Enorie se svoji magií a destruktivní silou. Zikon měřil asi dva metry, byl to velký kamenný oblouk s jakousi namodralou září která vycházela zevně portálu. Xel-Nadus se uměl zmenšit až do lidské velikosti takže pro něj nebyl problém projít Zikonem. SENu se podařilo Zikon uzavřít a tak Xel-Nadus přišel o svůj neustálý přísun démonské síly, zbyla mu jen magie ale i s tou byl neuvěřitelně silný. Ihned po uzavření Zikonu se k němu Xel-Nadus pokoušel dostat aby ho opět otevřel a obnovil svojí ztracenou sílu.
Každý musí spát i démon jako Xel-Nadus. Bez neustálého přísunu energie ze Zikonu se rychle unavil. Vystavěl okolo sebe ohnivou zeď a v domnění že je v bezpečí, usnul. To nastala chvíle pro SEN, pomocí katapultů naplněných vodou zničili ohnivou stěnu jenž Xel-Naduse chránila a poté na něj zaútočili. Tak za cenu ohromných ztrát zničili po ukrutném boji Xel-Naduse. Když byl Xel-Nadus zničen jeho magie se rozptýlila po celé Enorii a vše začalo nanovo. Zikon zde zůstal i po zničení Xel-Naduse, nyní vypadal jako hromada různě pokreslených kamenů. Zikon byl zakopán hluboko do země a nad ním byl postaven oltář. Zanedlouho přišla strašlivá bouře a oltář úplně zničila. Od těch dob tam nikdo nevkročil. Zikon byl na věky zapomenut.


V některých lidech se Xel-Nadusova magie usadila. Jeho magie se neusídlila jen v lidech ale i ve všech ostatních rasách, skalách, stromech, vodách a vzduchu. Lidé se získanou magií si začali říkat mágové. Měli sice v sobě magický potenciál ale neuměli ho využít. Proto začal nový druh války. Magické války. Tehdejší mágové drmolili nesmyslná slova a máchali při tom rukama tak mohutně že to vypadalo jako tanec. Magii předtím nikdy nepoužívali ani o ni nikdy neslyšeli a tak se snažili kouzla seslat jakkoliv to šlo. Účinky jejich kouzel ale byly tak různorodé že dokázali sotva rozdělat oheň a někdy se jim zase povedlo spálit celý les nebo zničit skoro celé svoje království. Tou dobou byla magie příliš nová, nespoutaná a příliš nebezpečná jak pro okolí tak pro samotného mága. Magie proto byla zakázána pod trestem smrti ale stejně přebývala v lidech.
Proto se králové a ti jenž dokázali že umí magii alespoň trochu ovládat rozhodli, že se magie musí ovládnout aby se už nikdy nestalo že nějaký rádoby mág omylem zničí vše kolem sebe. Tak se začaly psát první magické knihy a stavět první magické školy, vznikli tak první vystudovaní mágové jenž alespoň trochu věděli co jejich magie může napáchat.
Ode dne zničení Xel-Naduse se začal počítat letopočet. Za pár tisíc let, téměř nikdo už neměl ponětí co letopočet zxn (zničení Xel-Naduse) znamená.
Země Enoria se zatím dala do pořádku, vznikly zde velká města, narostly lesy a vše žilo jak mohlo. Ve městě lidí Ar-Fasůl, už od roku 563 zxn, začala vyrůstat jedna z nejlepších magických škol v Enorii.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Enoria - 01 - Příchod Xel-Naduse toshi-nee-chan 15. 06. 2011 - 18:27
RE: Enoria - 01 - Příchod Xel-Naduse sp00ky 16. 06. 2011 - 07:21